Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj ogrodzenia z PCV są nieodłącznym składnikiem każdej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie dom bez płotu. Aby można się było przedostać na obszar własnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama wjazdowa.
Niewątpliwie bramy oraz furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie skonstruowane gdyż narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć balaski PCV na plot i bramę ogrodzeniowa. Wiec jakie winny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle szeroka żeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo bądź lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są powieszone ponad murkiem furta winna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe aby ploty plastykowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek było równej wielkości.

Przy doborze plotki plastykowe na plot i furtkę ze sztachetek jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna albo rozwierana. By uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć w rachubę fakt że ogrodzenia PCV przy bramie winno być tak długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być zrobiona. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby balaski plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet wyglądało jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy albo furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar