Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar